Podłoga drewniana a styl wnętrza – poradnik

Wybór podłogi drewnianej to decyzja na lata .Nie należy kierować się aktualnie panującą modą aby po kilku latach nie żałować dokonanego wyboru.

Podłoga a styl wnętrza

Będąc na etapie projektowania mieszkania czy domu, kierujesz się określonym stylem. Harmonijność aranżacji w dominującym stopniu zależy od podłogi .

Jaka podłoga styl Skandynawski

W stylu skandynawskim pomieszczenia są duże i przestronne – tu najlepiej prezentuje się podłoga drewniana marki Diamett o dużych wymiarach (np. 27 cm szerokości i 250 cm długości) w rozjaśniających  barwach. Poza podłogą bieloną można zastosować podłogi olejowane, podłogi lakierowane delikatnie szarzone z nutą ciepłego brązu. Ciekawym wyborem będzie podłoga drewniana lakierowana z efektem surowego drewna.

Styl klasyczny  – jaka podłoga?

W klasycznym wnętrzu dominują często jasne brązy i dlatego dobrym wyborem będzie podłoga drewniana lakierowana (z naturalnymi nie barwionymi lakierami) z dębu, jesionu. Jednolamelowa deska lakierowana lub deska olejowana powinna mieć wymiary dostosowane do wielkości pomieszczenia to oznacza im mniejsze pomieszczenie tym mniejsze deski drewniane. Deski w jodełkę firmy Diamett również podkreślą klasyczny ponadczasowy wystrój.

Jaka podłoga w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny, zwany potocznie wiejskim, podkreślą podłogi drewniane olejowane, długie i szerokie oraz podłogi lakierowane – postarzane marki Diamett, z widocznymi naturalnymi cechami drewna takimi jak widoczne sęki, błyszcz, zaciągi słoneczne. Można zastosować kolorystykę naturalną bądź przyciemnioną , co jest uzależnione ilością dostępnego światła i od wielkości pomieszczenia.

Styl loftowy/industrialny – jaka podłoga?

Inspiracją stylu loftowego  czerpiącego swą inspirację przede wszystkim z starych fabryk ma swój początek w USA w latach 50-tych XX. wieku. Deski drewniane powinny być barwione na szaro lub czarno. Można zastosować orzech lub dąb tzw. wędzony, które będą się dobrze komponowały z resztą wystroju. Podłogi w stylu industrialnym mogą być postarzane i szczotkowane.

Tutaj również polecamy dużych rozmiarów deski podłogowe marki Diamett.

Styl eklektyczny a podłoga drewniana

To rozwiązanie dla osób, które… nie mają pojęcia , na jaki styl się zdecydować, dosłowne pomieszanie z poplątaniem! Różne kolory, sprzeczności, wykluczające się style aranżacji wnętrz, pozornie niepasujące do siebie materiały. Jednak okazuje się iż  w tym szaleństwie jest metoda – odpowiednio dobrane elementy mogą stworzyć spójną i ciekawą całość.  Mimo to w stylu eklektycznym, należy wykazać się nie lada wyczuciem smaku, ponieważ balansuje on na granicy stylowego chaosu i kiczu. Odpowiednio dobrana podłoga drewniana lakierowana bądź podłoga olejowana narzuci stylowi eklektycznemu pewien ład i porządek.

Niezależnie od tego jaki styl pomieszczenia wybierzemy najlepszym wyborem na podłogę jest w takim przypadku drewno, które podkreśla organiczny charakter przestrzeni.

Podłoga lakierowana czy olejowana – co wybrać?

A zatem na jaką formę konserwacji podłogi się zdecydować? Jeżeli masz małe dzieci oraz zwierzęta domowe, w twoim domu prowadzisz intensywne życie, powinieneś wybrać podłogi lakierowane, które zapewnią większą odporność na uszkodzenia. Natomiast dla osób, które szczególnie dbają o estetykę, a przy tym unikają nadmiernej eksploatacji dobrym wyborem będzie podłoga olejowana, która podkreśli koloryt i usłojenie desek.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Scroll to Top
Call Now Button