Klasyfikacje
drewna

to miejsce, w którym możesz poznać różne klasy drewna dostępne w ofercie Diamett. Oferujemy szeroki zakres klas, aby sprostać różnym potrzebom i upodobaniom. Klasyfikacja drewna odnosi się do sposobów selekcji desek zgodnie z estetycznymi cechami ich powierzchni. Taki podział daje Tobie możliwość świadomego wyboru.

AB

Ta klasa to gwarancja najwyższej jakości. Nasze deski klasy AB charakteryzują się doskonałym wykończeniem, są niemal wolne od wad i cechują się jednolitą, piękną teksturą drewna.
Dopuszczalne sęki szpilkowe oraz sęki zdrowe zrośnięte do 10 mm oraz błyszcz.
Niedopuszczalne: sęki czarne i dziury po sękach, biel, pęknięcia piorunowe i powierzchniowe, pęknięcia na końcach desek
Małe sęki
Pęknięcia

ABC

Podłogi klasy ABC to doskonały wybór dla tych, którzy cenią zarówno wyrafinowaną elegancję, jak i naturalny urok drewna.
Dopuszczalne: Sęki zdrowe zrośnięte oraz naturalnie pęknięte do 30 mm-wypełnione szpachlą sęki czarne do 20mm, pęknięcia powierzchniowe o maksymalnej szerokości 1 mm i długości do 20 mm – wypełnione szpachlą, występowanie zabitek, zakorków, skaz o szerokości maksymalnej 4 mm i długości do 30 mm oraz błyszczu skręcającego.
Niedopuszczalne: Pęknięcia piorunowe
Małe sęki
Pęknięcia

ABCD

To połączenie klasy AB z klasą CD. Te klasy łączą w sobie elegancję z naturalnością. Deski z tych klas pozwalają zachować naturalne cechy drewna, takie jak sęki i nierówności, jednocześnie zachowując estetykę. 

Średnie sęki
Pęknięcia

CD

Deski z tej klasy zachowują wiele cech surowego drewna, dzięki zróżnicowanej barwie oraz strukturze drewna. 
 Dopuszczalne: sęki zdrowe naturalnie pęknięte wypełnione szpachlą o max. średnicy do 50 mm, sęki czarne oraz dziury po sękach wypadniętych – wypełnione szpachlą o max. średnicy do 30 mm, pęknięcia czołowe do długości 100 mm i szerokości do 6 mm oraz pęknięcia powierzchniowe do długości 50 mm i szerokości 4 mm – wszystkie pęknięcia wypełnione szpachlą. Dopuszcza się występowanie zabitek, zakorków, skaz o wymiarze do 10 mm szerokości i 100 mm długości. Dopuszczalna biel zewnętrzna i wewnętrzna , błyszcz oraz rdzeń bez pęknięć poprzecznych, promieniowych.
Duże sęki
Pęknięcia

DE

to klasa desek o ciekawym i unikatowym charakterze, gdzie cechy naturalne i tekstura drewna odgrywają kluczową rolę. Dopuszczalne sęki zdrowe naturalnie pęknięte wypełnione szpachlą o max. średnicy do 60 mm, sęki czarne oraz dziury po sękach wypadniętych – wypełnione szpachlą o max. średnicy do 40 mm

W deskach dopuszcza się pęknięcia czołowe do długości 200 mm i szerokości do 15 mm oraz pęknięcia powierzchniowe do długości 200 mm i szerokości 8 mm – wszystkie pęknięcia wypełnione szpachlą. Dopuszcza się występowanie zabitek, zakorków, skaz o wymiarze do 20 mm szerokości i 200 mm długości. Dopuszczalna biel zewnętrzna i wewnętrzna , błyszcz skręcający oraz rdzeń z pęknięciami poprzecznymi promieniowymi wypełniony szpachlą

Bardzo duże sęki
Pęknięcia
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Scroll to Top
Call Now Button