Renowacja podłóg

Podłogi Diamett są ekstremalnie wytrzymałe na normalne użytkowanie w warunkach domowych. Jednak z upływem czasu może się zdarzyć iż zechcecie Państwo odnowić starzejącą się podłogę.

Podłoga Diamett  pokryta  lakierem jest bardzo łatwa w renowacji. Polecamy System Bona Recoat który  sprawia, iż renowacja starzejących się podłóg będzie szybka i niekosztowna. System ten  nie wymaga czasochłonnego usuwania całości lakieru aż do surowego drewna; szlifowana jest tylko górna warstwa powłoki lakierniczej. Usunięte zostają pozostałości produktów czyszczących, delikatne zadrapania.Po ponownym uszczelnieniu lakierem podłoga Diamett jest gotowa do użycia już następnego dnia.

 

RENOWACJA LAKIEROWANYCH PODŁÓG DIAMETT JEDNODNIOWYM SYSTEMEM BONA RECOAT

 

  1. Dogłębnie wyczyścić  powierzchnię maszyną Bona Power Scruber z użyciem środków  Bona Deep Clean Solution lub Bona Deep Clean

  2. Za pomocą papierów  ściernych Bona Diamond System usuwamy tylko  wierzchnią warstwę lakieru .

  3. Bardzo dokładnie odkurzamy podłogę aby zagwarantować prawidłową przyczepność  nowego lakieru

  4. Na przygotowaną powierzchnię nakładamy lakier z systemu Bona Recoat Bona Traffic HD

  5. Podłogę zaczynamy użytkować następnego dnia po wyschnięciu lakieru

 

renowacja podłogi recoat bona renowacja podłóg bona recoat

RENOWACJA USZKODZEŃ MECHANICZNYCH WOSKAMI TWARDYMI

 

W przypadku uderzeń bardzo ciężkimi ostrymi przedmiotami mogą powstać punktowe uszkodzenia mechaniczne nawet w bardzo twardej podłodze Diamett

Do naprawy tego typu uszkodzeń używamy topliwych wosków twardych .

 

  1. Miejsce uszkodzenia należy oczyścić, odkurzyć, usunąć luźne fragmenty, ew. odtłuścić

  2. Dobieramy właściwy kolor wosku twardego

  3. Za pomocą urządzenia do podgrzewania  wosków twardych wypełnić ubytek powierzchni

  4. Właściwy kolor uzyskujemy miksując barwy bazowe dodając przeźroczystego wypełniacza

  5. Nadmiar wosku usuwamy szpachelką

  6. Odtluszczamy naprawiany fragment

  7. Nakładamy cienką bezbarwną  warstwę lakieru

Bardzo często uszkodzenia są małe i punktowe

Jednym z bardzo ciekawych pomysłów jakie stosują nawet najznamienitsze marki podłogowe  jest najzwyczajniej zrobienie pięknego  SĘKA z miejsca uszkodzenia.

renowacja podłóg woski naprawcze

 

RENOWACJA PODŁÓG OLEJOWANYCH

 

ETAPY

  1. Dogłębnie wyczyścić powierzchnię maszyną Bona Power Scruber z użyciem środków  do mycia podłóg olejowanych

  2. Bardzo dokładnie odkurzamy podłogę aby zagwarantować prawidłową przyczepność  nowego oleju

  3. Na przygotowaną powierzchnię nakładamy pierwszą warstwę oleju ok. 35 ml/m2

  4. Po upływie 6 godzin nakładamy drugą warstwę lakieru ok. 20 ml/m2

Podłogę zaczynamy użytkować po 12 godzinach

Pielęgnacja olejowanej podłogi

Świeżo olejowane podłogi drewniane przez siedem dni od zakończenia olejowania powinny być czyszczone tylko na sucho, tj. z użyciem miotły o miękkim włosiu lub odkurzacza ze szczotkową końcówką.

Przez pierwszy tydzień nie powinno się też kłaść na nich dywanów, aby olej mógł równomiernie się utlenić, a przez to utwardzić (meble, o ile stoją na nóżkach, można wnieść po ok. 48 godzinach).

Pierwsze mycie powinno się wykonać po upływie co najmniej tygodnia, stosując specjalistyczne środki do podłóg olejowanych, np. mydła lnianego. Najlepiej wybierać środki tego typu, jaki zaleca producent wybranego przez nas oleju.

Ważne!  Zbyt szybkie położenie na olejowanej posadzce dywanów może przyczyniać się do powstania w jego miejscu plamy w innym kolorze niż reszta podłogi.

Aby podłoga  spełniała nasze oczekiwania należy regularnie ją regularnie olejować - przez pierwsze lata co pół roku  później coraz rzadziej . Olej wnikając w pory włókien drewna zabezpiecza je przed biodegradacją , rozsychaniem niwelując drobne zarysowania (włókna pęcznieją )

W pielęgnacji podłogi pokrytej olejem pomocne są również specjalistyczne środki ochronne, jak mydło olejowe, pasta pielęgnacyjna czy olej pielęgnacyjny.

Do codziennej pielęgnacji olejowanego drewna wystarcza zamiatanie lub odkurzanie.  Wszystkie podłogi w tym olejowane  należy regularnie zmywać na mokro .Zalecamy   stosowanie wody z dodatkiem mydła do podłóg lub mydła olejowego, które nie tylko zmywa, ale również wytwarza na podłodze odnawialną warstwę ochronną.  Podłoga jest silnie zabrudzoną, należy gruntownie przemyć intensywnym zmywaczem, który skutecznie rozpuszcza brud, tłuszcz i stare resztki mydła z zewnętrznej powierzchni drewna, a następnie mydłem olejowym

Podłoga narażona na duże obciążenie, powinna być poddana  dodatkowej obróbkę pastą pielęgnacyjną lub olejem pielęgnacyjnym, które ją odświeżają i renowują. Oba wykończenia są również zalecane, gdy podłoga po dłuższym użytkowaniu zaczyna matowieć lub szarzeć.

Wszystkie środki pielęgnacyjne dostępne są w kolorze białym i naturalnym. Pierwsze z nich są dedykowane podłogom pokrytym białym olejem, zaś bezbarwne - podłogom naturalnym i kolorowym

Szybki kontakt!