Pielęgnacja i renowacja

Dlaczego cyklinujemy ?

 

 1. Gruba warstwa użytkowa  z rdzeniem świerkowym bądź sosnowym i sklejką  może mieć  głębokie uszkodzenia porowaty dąb najzwyczajniej się zgniata .

 2. Brud i wilgoć głęboko penetrują  grubą uszkodzoną  warstwę użytkową poprzez uszkodzenia oraz niezabezpieczone krawędzie boczne podłogi ( wilgoć , woda brud  głęboko wnikają  porami)

 3. Zalanie i zawilgocenie podłogi z grubą warstwą użytkową powoduje trwałe nieodwracalne  wielokierunkowe wypaczanie (drewno ma pamięć )

 4. Tzw TWARDE lakiery pękają odpryskują od powierzchni  w przypadku uderzenia oraz w przypadku różnic wysokości pomiędzy deskami ( powstających przy zawilgoceniu lub przesuszaniu podłogi ) - lakier jest wykruszany z krawędzi bocznych - podłoga nigdy nie zetrze się po środku deski

 

Wszystkich powyższych  problemów oraz cyklinowania unikamy użytkując podłogę Diamett

Renowacja  lakierowanych podłóg DIAMETT

Polecamy sprawdzony na całym świecie  szwedzki system  BONA

RENOWACJA JEDNODNIOWYM SYSTEMEM BONA

 1. Dogłębnie wyczyścić powierzchnię powierzchnię maszyną Bona Power Scruber z użyciem środków  Bona Deep Clean Solution lub Bona DeepClean

 2. Za pomocą szczotek lub papierów  ściernych usuwamy ślady zużycia powierzchni podłogi

 3. Bardzo dokładnie odkurzamy podłogę aby zagwarantować prawidłową przyczepność  nowego lakieru

 4. Na przygotowaną powierzchnię nakładamy lakier .

 5. Podłogę zaczynamy użytkować po wyschnięciu lakieru

RENOWACJA USZKODZEŃ MECHANICZNYCH WOSKAMI TWARDYMI

W przypadku uderzeń bardzo ciężkimi ostrymi przedmiotami mogą powstać punktowe uszkodzenia mechaniczne nawet w bardzo twardej podłodze Diamett

Do naprawy tego typu uszkodzeń używamy topliwych wosków twardych .

 

 1. Miejsce uszkodzenia należy oczyścić , odkurzyć , usunąć luźne fragmenty , ew odtłuścić

 2. Dobieramy właściwy kolor wosku twardego

 3. Za pomocą urządzenia do podgrzewania  wosków twardych wypełnić ubytek powierzchni

 4. Właściwy kolor uzyskujemy miksując barwy bazowe dodając przeźroczystego wypełniacza

 5. Nadmiar wosku usuwamy szpachelką

 6. Odtluszczamy naprawiany fragment

 7. Nakładamy cienką bezbarwną  warstwę lakieru

Bardzo często uszkodzenia są małe i punktowe

Jednym z bardzo ciekawych pomysłów jakie stosują nawet najznamienitsze marki podłogowe  jest najzwyczajniej zrobienie pięknego  SĘKA z miejsca uszkodzenia .

RENOWACJA PODŁÓG OLEJOWANYCH

ETAPY

 1. Dogłębnie wyczyścić powierzchnię maszyną Bona Power Scruber z użyciem środków  do mycia podłóg olejowanych

 2. Bardzo dokładnie odkurzamy podłogę aby zagwarantować prawidłową przyczepność  nowego oleju

 3. Na przygotowaną powierzchnię nakładamy pierwszą warstwę oleju ok 35ml/m2

 4. Po upływie 6 godzin nakładamy drugą warstwę lakieru ok 20ml/m2

Podłogę zaczynamy użytkować po 12 godzinach

Pielęgnacja olejowanej podłogi

Świeżo olejowane podłogi drewniane przez siedem dni od zakończenia olejowania powinny być czyszczone tylko na sucho, tj. z użyciem miotły o miękkim włosiu lub odkurzacza ze szczotkową końcówką.

Przez pierwszy tydzień nie powinno się też kłaść na nich dywanów, aby olej mógł równomiernie się utlenić, a przez to utwardzić (meble, o ile stoją na nóżkach, można wnieść po ok. 48 godzinach).

Pierwsze mycie powinno się wykonać po upływie co najmniej tygodnia, stosując specjalistyczne środki do podłóg olejowanych, np. mydła lnianego. Najlepiej wybierać środki tego typu, jaki zaleca producent wybranego przez nas oleju.

Ważne!  Zbyt szybkie położenie na olejowanej posadzce dywanów może przyczyniać się do powstania w jego miejscu plamy w innym kolorze niż reszta podłogi.

Aby podłoga  spełniała nasze oczekiwania należy regularnie ją regularnie olejować - przez pierwsze lata co pół roku  później coraz rzadziej . Olej wnikając w pory włókien drewna zabezpiecza je przed biodegradacją , rozsychaniem niwelując drobne zarysowania (włókna pęcznieją )

W pielęgnacji podłogi pokrytej olejem pomocne są również specjalistyczne środki ochronne, jak mydło olejowe, pasta pielęgnacyjna czy olej pielęgnacyjny.

Do codziennej pielęgnacji olejowanego drewna wystarcza zamiatanie lub odkurzanie.  Wszystkie podłogi w tym olejowane  należy regularnie zmywać na mokro .Zalecamy   stosowanie wody z dodatkiem mydła do podłóg lub mydła olejowego, które nie tylko zmywa, ale również wytwarza na podłodze odnawialną warstwę ochronną.  Podłoga jest silnie zabrudzoną, należy gruntownie przemyć intensywnym zmywaczem, który skutecznie rozpuszcza brud, tłuszcz i stare resztki mydła z zewnętrznej powierzchni drewna, a następnie mydłem olejowym

Podłoga narażona na duże obciążenie, powinna być poddana  dodatkowej obróbkę pastą pielęgnacyjną lub olejem pielęgnacyjnym, które ją odświeżają i renowują. Oba wykończenia są również zalecane, gdy podłoga po dłuższym użytkowaniu zaczyna matowieć lub szarzeć.

Wszystkie środki pielęgnacyjne dostępne są w kolorze białym i naturalnym. Pierwsze z nich są dedykowane podłogom pokrytym białym olejem, zaś bezbarwne - podłogom naturalnym i kolorowym

Szybki kontakt!